علم وفن آوری شمس

سیستم مدیریت آموزش

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

اطلاعیه ها

اطلاعیه پرداخت شهریه تحصیلی

به اطلاع دانشجویان عزیز می رساند سامانه آموزشی سما و سما لایو از تاریخ 1400/10/04 برای افراد بدهکار در دسترس نخواهد بود. لذا خواهشمند است جهت شرکت در کلاس های آموزشی و امتحانات پایان ترم از طریق پرداخت آنلاین نسبت به پرداخت شهریه تحصیلی خود اقدام نمایید.

ارزشیابی اساتید

به اطلاع کلیه دانشجویان محترم می رساند فرم های ارزشیابی اساتید از مورخه 1400/10/01 در دسترس خواهد بود. لذا خواهشمند است با ورود به سامانه آموزشی سما نسبت به تکمیل فرم های ارزشیابی اقدام نمایید. لازم به ذکر است تکمیل فرم ارزشیابی جهت دریافت کارت ورود به جلسه و شرکت در امتحانات پایان ترم و استفاده از امکانات سامانه مذکور الزامی می باشد.

تقویم آموزشی نیمسال اول سال تحصیلی 1401-1400  

زمان انتخاب واحد نیمسال اول سال تحصىلى ۱۴۰۱-۱۴۰۰ از روز یک شنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ لغایت پایان روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ خواهد بود.

تذکر۱: به دلیل شروع کلاس های آموزشی از روز شنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۶/۲۷، زمان انتخاب واحد غیر قابل تمدید می باشد.

تذکر۲: واریز علی الحساب شهریه تحصیلی قبل از انتخاب واحد الزامی می باشد. از دانشجویان عزیز خواهشمند است شهریه تحصیلی خود را به صورت آنلاین از طریق سامانه آموزشی سما پرداخت نمایند.

تذکر3: دانشجویان مقاطع کاردانی پیوسته، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد در صورت داشتن 2 ترم مشروطی یا بیشتر با مراجعه به سایتhttps://portal.saorg.ir و تشکیل پرونده نسبت به اخذ مجوز جهت ادامه تحصیل خود اقدام نمایند.

**معدل زیر ۱۲ برای مقاطع کاردانی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته و معدل زیر ۱۴ برای مقطع کارشناسی ارشد مشروطی محسوب می شود.

تذکر4: دانشجویان مقطع کارشناسی پیوسته در صورت داشتن 3 ترم مشروطی یا بیشتر با مراجعه به سایت https://portal.saorg.ir و تشکیل پرونده نسبت به اخذ مجوز جهت ادامه تحصیل خود اقدام نمایند.

** معدل زیر ۱۲ برای مقطع کارشناسی پیوسته مشروطی محسوب می شود.

تذکر5: دانشجویانی که سنوات تحصیلی شان به پایان رسیده است، با مراجعه به سایت https://portal.saorg.ir و تشکیل پرونده نسبت به اخذ مجوز جهت ادامه تحصیل خود اقدام نمایند. سنوات مجاز برای مقاطع مختلف تحصیلی به شرح ذیل می باشد:

کاردانی پیوسته: ۴ ترم

کارشناسی پیوسته: ۸ ترم

کارشناسی ناپیوسته: ۴ ترم

کارشناسی ارشد: ۴ ترم

به اطلاع دانشجویان ورودی جدید می رساند در ثبت نام الکترونیکی، جهت دریافت کد رهگیری و شماره دانشجویی، لازم است تمامی فرم های آموزشی را دانلود نموده و‌فرم های لازم را تکمیل و بارگذاری نمایید. در صورت عدم دانلود تمامی فرم های آموزشی، کد رهگیری و شماره دانشجویی صادر نخواهد شد.

 

اطلاعیه پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی ارشد سال 1400

پذیرفته شده گرامی، ضمن عرض تبریک جهت قبولی در 🔴آزمون کارشناسی ارشد سال 1400🔴 لطفا از روز یکشنبه مورخ 1400/08/02 لغایت روز دوشنبه مورخ 1400/08/02 جهت ثبت نام اقدام نمایید. لازم به توضیح می باشد که ثبت نام به صورت کاملا الکترونیکی و غیرحضوری انجام خواهد شد و نیازی به مراجعه حضوری پذیرفته شدگان به دانشگاه وجود ندارد.
برای ثبت نام و اجازه حضور در کلاس ها، پذیرفته شدگان عزیز باید تمامی مراحل ثبت نام الکترونیکی را با دقت کامل به اتمام برسانند. در صورت عدم اتمام مراحل ثبت نام، دانشجو مجوز حضور در کلاس های الکترونیکی را دریافت نخواهد کرد. در صورت وجود مغایرت میان مدارک بارگذاری  شده از طریق ثبت نام الکترونیکی با اصل آن ها، در هر مرحله از تحصیل، ثبت نام دانشجویان کان لم یکن تلقی شده و طبق مقررات با دانشجو رفتار خواهد شد.